ANASAYFA  BİYOGRAFİ  HABERLER  BASINDAN  FOTOGALERİ  VİDEOGALERİ  İLETİŞİM

MERSİN İLE DERTLENENLER - 3 | Aytur GEZER | Kişisel Web Sitesi

 MERSİN İLE DERTLENENLER - 3

 
 

MERSİN İLE DERTLENENLER - 3

Değerli okurlarım,geçen haftalarda olduğu gibi bu hafta da  Mersin ile Mersin'li ile dertlenenleri yazmaya devam ediyorum.Bu yazımda da İbrahim Genç,Mehmet Şahne ve Lütfi Elvan gibi bu şehri ve şehirde yaşayanları sahiplenen, onların sorunları ve dertleri ile dertlenen bir isme yer vereceğim.Bu şehri ve şehirde yaşayanları derbeder edenler yok mu ? Tabi ki var.Onları da ilerleyen günlerde yazmaya devam edeceğim.Şimdi ''Dertlenenler'' ile devam edelim;
Abdulla Çelik
Abdulla Çelik 1975 yılında Mersinimizin komşu illerinden biri olan Antakya da doğmuş.Hatay ve Mersin iklimlerinin benzerliğinde ki gibi karakter olarak bir Mersin'lide olan özelliklerin hepsine sahip.Mütevazi,samimi,sıcak kanlı, milli ve manevi değerlerimize hassasiyeti yüksek bir kişilik.Dicle Üniversitesi'nden Fizik Öğretmeni olarak mezun olduktan sonra   Mersin ile vuslatı 2007 yılında gerçekleşiyor.Uzun zamandır Türkiye'nin önde gelen Sivil Toplum Kuruluşlarından biri olan Memur-Sen ve onun İş Kolu'ndan olan Eğitim-Bir-Sen de profosyonel olarak sendika faaliyetinde bulunmakta.
Gerek üye gerek ise yönetici ve Başkanlık yaptığı dönemlerinde oldukça başarılı bir Sendikacı.Aynı zamanda  İş Kolu olarak yöneticilik yaptığı Eğitim-Bir-Sen ve bütünde Memur-Sen de Mersin'de en çok üyeye sahip ve yetkili sendika.
Çelik'i bu sütunlara taşıma sebebimiz ise Sendikacı kimliği ve sendikacılıktaki başarılaı değil,daha önceki ''Dertlenenler" gibi  Mersin'e ve Mersin'de yaşayanlara olan tutkusu ,onlara olan sevdası onların derdi ile dertlenmesi.Neler mesela dersek en başta Mersin'imizin ve ülkemizin birliğine, huzuruna, barışına koyduğu katkı.15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında ,henüz ortada hiç bir çağrı , girişim yok iken Mersin'de yaşayan herkesi demokrasiye,ülkeye millete sahip çıkma adına Cumhuriyet meydanına davet eden kişidir Abdulla Çelik!
Demokrasilerde Sivil Toplum Kuruluşları'nın önemine dikkat çekerek tüm Kamu Çalışanları'nı Sendikalı olmaya davet ederken''İllaki Memur-Sen'e üye olun demiyorum,mutlaka sendikalı olun;adı,düşüncesi ne olursa olsun bir sendikaya üye olun,yeter ki bölücü olmasın''  diyerek bölücülüğe karşı ortak tavra vurgu yaparken ,farklı fikir ve düşüncelere olan saygı ve hoşgörü yönünü ortaya koyarak Şehrimizin hoşgörü,huzur ve barışına önemli bir katkı sunmuştur.
Çelik , ''Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var '' projesine öncülük ederek yaklaşık 300 yetim çocuğun  sosyal ve ekonomik olarak sahiplenilmesine fırsat yaratarak çok önemli bir sosyal bir projenin hayata geçirilmesinde önemli rol oynamıştır.Teşekkürler Abdulla Çelik...

 
Tarih : 24.09.201 VİDEO

 

   

 

 HABERLER

 
PALM-I YE MERSİN !

Tarih : 24.09.201
 

 
MİLLİ İRADE OKULLARI...

Tarih : 24.09.201
 

 
BREMEN MIZIKACILARI VE MIZIKÇILAR...

Tarih : 24.09.201
 

 
MERSİN İDMAN YURDU...

Tarih : 24.09.201
 

 
MERSİN İLE DERTLENENLER - 3

Tarih : 24.09.201
 

 
MERSİN İLE DERTLENENLER - 2

Tarih : 24.09.201
 

 

 
 
 
 
ANASAYFA BİYOGRAFİ HABERLER GİZLİLİK İLKELERİ İLETİŞİM


Aytur GEZER | Kişisel Web Sitesi | ayturgezer.com.tr © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA