ANASAYFA  BİYOGRAFİ  HABERLER  BASINDAN  FOTOGALERİ  VİDEOGALERİ  İLETİŞİM

MERSİN İLE DERTLENENLER - 2 | Aytur GEZER | Kişisel Web Sitesi

 MERSİN İLE DERTLENENLER - 2

 
 

MERSİN İLE DERTLENENLER - 2

Lütfi ELVAN ;
1962 yılında Karaman'ın Ermenek ilçesinde doğdu.  İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesini bitirdi. DPT'de çeşitli görevlerde bulunduktan sonra Müsteşar Yardımcılığı görevine getirildi. 23. ve 24. Dönem Karaman Milletvekili seçildi. 25 Aralık 2013’te İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterilen Binali Yıldırım'ın yerine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na atandı.1 Kasım 2015 Genel Seçimleri'nde liste başı olarak Mersin Milletvekili seçildi.Şehre getirdiği hava ile 7 Haziran seçimlerinde % 25'lerde olan partisinin oyunu % 31'e Milletvekili sayısını da 3'den 4'e çıkardı.
1 Kasım seçimleri sonrası kurulan yeni hükümette Kalkınma Bakanı olarak atanan Lütfi Elvan en son kabine revizyonunda da yerini korudu.
Elvan henüz 2 yılını tamamlamadığı Mersin  Milletvekili ve Kalkınma Bakanlığı görevi süresince Mersin'de 2002 yılından bu güne her seçimde dile getirilen ama vaatden öte gitmeyen  aşağıda belirtilen bir çok projeyi hayata geçirmek üzre ihale,temel atma ,açılıştamamlayarak hizmete sunma gibi aşamalara taşıyarak 2019 seçimleri öncesinde Mersin gündeminden düşecek hale getirerek Mersin için daha güzel bir gelecek, daha büyük bir vizyonu şimdiden Mersin'de yaşayanların önüne koymayı başardı.
İşte Elvan ile yapımlarında ivme kazanılan o projeler ve son halleri ;
 
ÇEŞMELİ-TAŞUCU OTOBANI
1 yıl gibi kısa bir sürede projesi tamamlandı. ÇED onayları alındı ve YPK onayına sunuldu. YPK onayından sonra Yap İşlet Devret modeli ile ihale süreci başlayacak.
LİMAN-HAL-BEKİRDE KAVŞAKLARI
Uzun yıllardır Mersin'in sorunu. Seçim döneminde ihale süreçleri ve projesi tamamlandı. İşe başlandı ve devam ediyor.
Mersin-Adana Yolu Farklı Seviyeli Kavşak, Köprü ve BSK yapılması yapım işi bünyesinde yapım çalışmalarına başlanan Liman-Hal Köprülü kavşağı 925 adet fore kazık, 78 adet köprü temeli, 106 adet köprü elevasyonu ve 32 adet inşaat yapım aşamasından oluşmaktadır.
Mevcut durumda altyapı iletim ve iletişim hatlarının müsaade ettiği kısımlarda 759 adet fore kazık, 56 adet köprü temeli, 78 adet köprü elevasyonu ve 15 adet inşaat yapım aşaması yapılabilir durumdadır. Bugüne kadar, 735 adet fore kazık, 54 adet köprü temeli, 75 adet köprü elevasyonu ve 2,5 açıklıktan oluşan (75 m) 2 Adet İnşaat yapım aşaması tamamlanmış olup, geriye kalan forekazık, temel ve elevasyonlar için Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne (MESKİ) ait içmesuyu ve Kanalizasyon hatlarının deplase çalışmalarının tamamlanması beklenmektedir.
Köprü ayaklarının tamamlandığı kısımlarda, köprünün batı ve doğu kısımlarından iki yönlü tabliye çalışmaları devam etmekle birlikte çalışmaların hızlı ve biran önce tamamlanabilmesi için büyük oranda iskele-kalıp malzemesi ve buna bağlı olarak yoğun bir ekip ve ekipmanla çalışmalar devam etmektedir
Aynı zamanda Kuzey yanyol genişlemesi için tek açıklıklı Öngerme Kuzey Liman köprüsünün fore kazık çalışmamalarına başlanmış ve 39 adet fore kazıktan 33 tanesi tamamlanmış ancak geri kalan kısmı MESKİ kanalizasyon deplasesi nedeniyle yapılamamıştır.
2017 yılı sonu itibariyle Köprülü Kavşağın tamamlanan kısımlarıyla birlikte, Kuzey ve Güney Yan Yolların trafiğe açılması, 2018 yılı ilk yarısı içerisinde ise altyapı iletim ve iletişim hatlarının kalıcı veya geçici deplaselerinin sağlanarak Liman-Hal Köprülü Kavşağı, Kuzey Liman Köprüsü ve Güney Liman Köprüsünün trafiğe açılması hedeflenmektedir.
ÇUKUROVA HAVALİMANI
İşe başlandı, çalışmalar devam ediyor. 2018 sonuna doğru milletin hizmetine sunulacak.
AKDENİZ SAHİL YOLU
9 tünel açık. Diğer tünellerde çalışmalar devam ediyor.
OSB-OTOYOL BAĞLANTISI
İhalesi yapıldı, yüklenici işe başlıyor.
KARAYOLLARI
Özetle 28 ayrı noktada karayolları yapım çalışmaları aksamadan devam ediyor.
Bakan Elvan'ın 20 yıldır hep dile getirilen ,hep gündemde olan ama kaplumbağa hızından öteye mesafe katedilmeyen bu projeleri Mersin'lilerin hizmetine sunma /sunma aşamasına getirme başarısını gösterirken de sihirli deyneği Mersin'i sahiplenme ve Mersin'de yaşayanlarla dertlenme duygusuydu.Bakan Elvan'a şükranlarımızı sunuyor başarılarının devamını diliyorum.

 
Tarih : 24.09.201 VİDEO

 

   

 

 HABERLER

 
PALM-I YE MERSİN !

Tarih : 24.09.201
 

 
MİLLİ İRADE OKULLARI...

Tarih : 24.09.201
 

 
BREMEN MIZIKACILARI VE MIZIKÇILAR...

Tarih : 24.09.201
 

 
MERSİN İDMAN YURDU...

Tarih : 24.09.201
 

 
MERSİN İLE DERTLENENLER - 3

Tarih : 24.09.201
 

 
MERSİN İLE DERTLENENLER - 2

Tarih : 24.09.201
 

 

 
 
 
 
ANASAYFA BİYOGRAFİ HABERLER GİZLİLİK İLKELERİ İLETİŞİM


Aytur GEZER | Kişisel Web Sitesi | ayturgezer.com.tr © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA