ANASAYFA  BİYOGRAFİ  HABERLER  BASINDAN  FOTOGALERİ  VİDEOGALERİ  İLETİŞİM

MERSİN İLE DERTLENENLER - 1 | Aytur GEZER | Kişisel Web Sitesi

 MERSİN İLE DERTLENENLER - 1

 
 

MERSİN İLE DERTLENENLER - 1

İbrahim Genç ;
1949 yılında Kayseri’de doğmuş,İlk Ortaa Lise eğitimini Kayseri’de tamamlamış Ankara’da Akademik Eğitimini tamamlayarak  1980 yılında Mersin’e gelmiş  Kayseri'li bir İnşaat Mühendisi Müteahhit.
Benim ilgimi çeken sizlerinde ilgisini çekeceğini düşündüğüm yanı ise (daha sonra bahsedeceğim tüm Şahsiyetlerde olduğu gibi ) Mersin ve Mersin ‘de yaşayanlar İçin yaptıkları ortaya koydukları çalışmalar ve eserler olacak.
İbrahim Genç  1967'de CHP Kayseri Gençlik Kollarında başladığı siyasi hayatta,1991'de SHP (Sosyal Demokrat Halkçı Parti) de Milletvekili adayı, 1999'da CHP Yenişehir Belediye Başkan adayı ,2004, 2009 ve 2014 yıllarında da Yenişehir Belediye Başkanı olma başarısı gösterdi.
Bu sütuna taşıma sebebimiz işte bu 3 dönem Yenişehir belediye başkanlığı görev süresince yaptığı hizmetler ve ortaya koyduğu projeler.Genç olağan belediye hizmetleri olarak tanımlanan yol,asfalt çöp vs hizmetlerin ötesinde Yenişehir’i,Mersin’i  Yenişehir’de Mersin’de yaşayanları sahiplenerek onların derdini kendi derdi görerek Yenişehir Belediyesi’nin ve makamının sınırlarını zorlıyarak çok önemli ilklere imza atan bir Belediye Başkanı Profili çizdi.
Bilim Sanat merkezi,Deprem İzleme İstasyonu,Güneş Eğitim merkezi,Tema Evi gibi bilimsel projeleri hayata geçirerek Yenişehir’de yaşayan gençlerin önüne çok önemli vizyon  ve hedefler koydu.
Alzhimer Yaşlı bakım Evi,Kadın Sığınma Evi,AMATEM(Alkol ve Madde bağımlılığı ile Mücadele Merkezi),Engelliler Parkı gibi sosyal projelerle Toplumun çok önemli dertlerine deva tesisleri Yenişehir’e ve mersin’e kazandırarak  taraflı tarafsız herkesimin takdirini ve hayır duasını kazandı.Tabiki Yenişehir belediyesi Eğitim alanında bir çok Okul Öncesi Eğitim Merkezi de yaptı,Aş Evi de yaptı,gençlik Merkezi,halı sahalar ,sosyal tesisler de yaptı ama yukarda belirttiğim bilimsel,sosyal projeler ile çok önemli ilklere imza atmış oldu.Genç Derdine dermanı Yenişehir’e mersin’e hizmette buldu. Tebrikler Sayın Başkan Genç…
Mehmet Şahne ;
1967 yılında Ankara ilinde doğmuş,1984 yılında Polis Kolejinden, 1989 yılında Polis Akademisinden mezun olarak sırası ile 1989-1995 yıllarında Sivas İl Emniyet Müdürlüğünde göreve başlamış, 1994-1995 yıllıları arasında Yedek Subay olarak askerlik görevini ifa etmiş, Askerlik görevinden sonra sırası ile 1995-2003 yıllarında İstanbul İl Emniyet Müdürlüğünde, 2003-2004 yıllarında Ordu İl Emniyet Müdürlüğünde, 2004-2005 yıllarında Gümüşhane İl Emniyet Müdürlüğünde, 2006-2012 yıllarında Sakarya İl  Emniyet Müdürlüğünde çeşitli birimlerde görev yapmış olup, 2012 yılında 1.Sınıf Emni​yet Müdürlüğüne terfi etmiş, 13.02.2014 tarihli ve 28912 Sayılı Resmi Gazete de yayınlanan Atama Kararı ile Karaman İl Emniyet Müdürü olarak atanmış, 25.10.2016 tarihinden bu güne de Mersin İl Emniyet Müdürü olarakgörev yapmakta .
Şahne ,görev yaptığı 8 aylık dönemde Emniyet Müdürlüğünün görev ve yetkisi alanındaki çalışmaları normal olarak yerine getirmekle birlikte asayiş anlamında terör örgütüne yönelik operasyonlarda olası bir çok menfur eylemin önlenmesinde zanlıların elegeçirilmesinde önemli başarılara imza attı.
Burada belirtmek ve takdir etmek istediğim konu ise ne terör ne asyiş ,ne kaçakçılık konularında.Şahne Trafik konusunda Mersin’de yaşayan hemen hemen herkesin,Mersin’e dışardan gelen yerli ve yabancı turistlerin tamamı için işkencey dönen çok önemli bir sorununa hiç kimsenin aklına gelmeyen çok basit ve pratik bir dokunuşla deva oldu .Şahne mersin’i ve yaşayanları,Dert etmişti kendisine…
İl Emniyet Müdürü Şahne Mersin Silifke arasında özellikle yaz döneminde yıllardır kabus yaşatan trafik sorununu ,genellikle terör eylemlerine tedbir olarak kurulan bariyerleri bu kez Mersin –Silifke güzergahında bulunan tali kavşaklara kurmuştu! Tali kavşakların kapatılması ve sinyalizasyondaki ayarlamalar ile trafik önemli ölçüde rahatladı ve çok önemli bir sorun çözüme kavuşturuldu.
Trafik sorunu büyüktü,çare çok basit bir metotla geldi mucize değildi,çok daha öncelerden olamazmıydı ?
 Olabilirdi..
Mesele Mersin’i sahiplenmek ,Mersin'i dert edinmek !
Mersin ile dertlenen Emniyet Müdürü'müz Şahne’ye de yürekten teşekkürler…

 
Tarih : 24.09.201 VİDEO

 

   

 

 HABERLER

 
PALM-I YE MERSİN !

Tarih : 24.09.201
 

 
MİLLİ İRADE OKULLARI...

Tarih : 24.09.201
 

 
BREMEN MIZIKACILARI VE MIZIKÇILAR...

Tarih : 24.09.201
 

 
MERSİN İDMAN YURDU...

Tarih : 24.09.201
 

 
MERSİN İLE DERTLENENLER - 3

Tarih : 24.09.201
 

 
MERSİN İLE DERTLENENLER - 2

Tarih : 24.09.201
 

 

 
 
 
 
ANASAYFA BİYOGRAFİ HABERLER GİZLİLİK İLKELERİ İLETİŞİM


Aytur GEZER | Kişisel Web Sitesi | ayturgezer.com.tr © Copyright 2017-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA